Rodzina

Znaczenie rodziny

Słowo rodzina jest jednym z najbardziej luźno zdefiniowanych terminów w języku angielskim; ponieważ oznacza coś innego dla każdego. Podczas gdy jedna osoba może zdefiniować rodzinę jako krewnych, którzy dzielą swój dom, inna może uznać, że rodzina obejmuje dalszych krewnych zamieszkujących blisko i daleko. Mimo to ktoś inny postrzega swój ukochany krąg przyjaciół lub swoich zwierząt domowych jako rodzinę. Rodziny są bardzo różne, ale wszystkie funkcjonują pod jednym przesłaniem: wspólną miłością i zaangażowaniem.

Definicja rodziny
Słownik definiuje rodzinę na kilka sposobów. Jedną z definicji jest ” fundamentalna grupa społeczna w społeczeństwie składająca się zazwyczaj z jednego lub dwóch rodziców i ich dzieci.”Chociaż ta definicja jest dobrym punktem wyjścia, kilka nowoczesnych struktur rodzinnych jest wykluczonych przez tę definicję, takich jak pary bezdzietne, przyjaciele jako rodzina lub wiele innych odmian jednostki rodzinnej. Inna definicja to ” dwie lub więcej osób, które mają wspólne cele i wartości, mają wobec siebie długoterminowe zobowiązania i zwykle mieszkają w tym samym mieszkaniu.”Dzisiaj istnieje wiele definicji pojęcia rodziny, a wszystkie są równie wspaniałe i celebrowane.

Kto zakłada rodzinę?
Tradycyjna rodzina składa się z ojca, matki i dzieci. Jest to rodzina nuklearna często pokazywana w telewizji jako standard rodzinny. Jednak XXI wiek prezentuje różne jednostki rodzinne, niektóre bardzo różnią się od standardowych jednostek z poprzednich dekad. Obecnie dzieci są często wychowywane w domach jednorodzinnych, przez dziadków lub rodziców LGBTQ+. Niektóre rodziny decydują się nie mieć dzieci lub nie mogą mieć dzieci z powodu barier medycznych lub emocjonalnych. Idea, że rodzice i dzieci tworzą rodzinę, jest podstawową definicją; aby jednak dokładnie uznać inne struktury rodzinne, konieczna jest szersza definicja. Oprócz uniwersalnej definicji rodziny, Wiele osób uważa grupę przyjaciół za rodzinę, a wielu uważa zwierzęta za definiujących członków jednostki rodzinnej.

Kto składa się na rodzinę, zależy od samych ludzi w rodzinie. Ludzie mogą zdecydować się na utrzymanie krewnych w swoim życiu lub pozwolić im odejść, jeśli są toksyczni dla ich dobrego samopoczucia. Wielu ludzi dodaje troskliwych i wspierających ludzi do swojego rozszerzonego klanu, kiedy wybierają, decydując, kto należy do ich konkretnej definicji rodziny.

Rodziny Samotnie Wychowujące Dzieci
W 2020 roku 25% dzieci zamieszkałych w Stanach Zjednoczonych żyło w gospodarstwach domowych samotnie wychowujących dzieci. Posiadanie dwojga zaangażowanych rodziców mieszkających pod jednym dachem, wychowywanie dzieci było kiedyś normą, ale już nie. Od lat 60.liczba gospodarstw domowych dla osób samotnie wychowujących dzieci potroiła się, a 19 milionów dzieci określa systemy dla osób samotnie wychowujących dzieci jako swoją rodzinę. Będąc samotnym rodzicem może przyjść wraz z dodatkowymi stresorami finansowymi i emocjonalnymi, miliony rodziców dbają o swoich krewnych każdego dnia, niezależnie od współmałżonka lub partnera.

Rodziny Rozszerzone
Dla wielu osób rodzina wykracza daleko poza rodziców i rodzeństwo. Rozszerzona rodzina odnosi się do wielu krewnych połączonych przez osobę za pomocą DNA. Teściowie, dziadkowie, kuzyni, ciotki i wujkowie mogą być częścią czyjejś dalszej rodziny. Wiele jednostek rodzinnych, zwłaszcza w innych kulturach z całego świata, mieszka z członkami rodziny pod jednym dachem. Rozszerzone rodziny mogą również żyć daleko od siebie, ale pozostają połączone poprzez wspólną historię, dziedzictwo i tradycję oraz wzajemne zaangażowanie.

Rodziny Mieszane
Mieszana rodzina, lub rodzina przyrodnia, powstaje w wyniku małżeństwa, w którym oboje małżonkowie mają dzieci z poprzednich związków. Kiedy łączą swoje życie razem, tworzą nową dynamikę rodziny. Mieszane rodziny są dość powszechne w czasach współczesnych, a 40% małżeństw w Stanach Zjednoczonych to pary stepowe. Życie w mieszanej rodzinie wiąże się ze sporym udziałem barier, takich jak okresy adaptacji, niechęć, dezorientacja i zazdrość, ale są one również pełne korzyści. W rodzinach mieszanych pasierbice mogą stać się bliskimi przyjaciółmi, cieszyć się nowymi tradycjami, które pochodzą z nowymi członkami rodziny, i mogą obejmować emocjonalne i finansowe wsparcie więcej niż jednej osoby dorosłej.

Przyjaciele jak rodzina
Wiele osób uważa, że przyjaciele są tak blisko lub nawet bliżej niż rozszerzona (lub bezpośrednia) rodzina. Ludzie, którzy stracili bliskich członków rodziny lub zostali od nich usunięci, mogą utworzyć rodzinę przyjaciół o podobnych zainteresowaniach i celach, aby stać się zastępcami lub ulepszeniami brakującej struktury rodzinnej. Ten typ jednostki rodzinnej, choć nietradycyjny, może być tak blisko, jeśli nie bliżej, niż tradycyjna struktura. Nie możesz wybrać krewnych, ale możesz wybrać przyjaciół! Mając możliwość decydowania, kogo wprowadzić do swojej rodziny jako przyjaciół, masz zdolność przyciągania tylko pozytywnych i wspierających istot. Ponadto niektórzy ludzie, którzy mają wspierające rodziny, mają również rozległą sieć przyjaciół, których uważają za drugą rodzinę lub jako dodatek do ich krwi lub prawnych krewnych. Mają to, co najlepsze z obu światów; i podkreślają pogląd, że życie jest bogatsze przez kochających i wspierających ludzi, z którymi się otaczasz.

Zwierzęta domowe jako rodzina
Zwierzęta mogą również stać się kluczowymi członkami jednostki rodzinnej. Zwierzęta dodają rodzinie element odpowiedzialności, szczególnie w odniesieniu do dzieci, i oferują bezwarunkową miłość i wsparcie. Dla par, które nie mogą lub nie chcą mieć dzieci, zwierzęta domowe mogą być zastępstwem i być kochane tak samo jak dzieci. Zwierzęta domowe, takie jak psy i koty, są pod opieką dodatkowych członków rodziny przez wiele osób i są głęboko opłakiwane, gdy odchodzą.

Redefinicja Rodziny
Zamiast po prostu definiować rodzinę za pomocą definicji słownikowej, każda osoba powinna szukać definicji rodziny według własnych standardów. Możesz mieć kilka rodzin w swoim życiu, nawet kilka rodzin na raz, jeśli zdecydujesz. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdefiniujesz swoją jednostkę rodzinną, czy to tradycyjną, czy unikalną, twoja definicja jest jednostką rodzinną, która działa dla ciebie. Jak mówi przysłowie, ” rodzina jest tym, co tworzysz.”Niezależnie od tego, czy składa się z krewnych, przyjaciół, zwierząt domowych, czy ich kombinacji, twoja rodzina może zaoferować Ci wsparcie, którego potrzebujesz, aby się rozwijać.

You may also like...

Dodaj komentarz