Rodzina

Rozwiązania rowerowe stanowią alternatywę dla samochodów, ponieważ ceny paliwa rosną

Niektórzy już zdecydowali się na bardziej ekologiczne alternatywy dla samochodu, ale dla innych, gdy ceny paliw rosną, jedno pytanie stało się bardziej trafne: czy porzucenie samochodu na rzecz roweru pozwala na realne oszczędności?

W rzeczywistości jazda na rowerze kosztowałaby sześć razy mniej niż jazda samochodem. Rzeczywiście, koszt roweru jako takiego jest znacznie bardziej ekonomiczny, ale nie tylko w momencie zakupu zobaczysz prawdziwą różnicę w portfelu: jego konserwacja stanowi około 10% kosztów utrzymania samochodu. Ponadto koszt ubezpieczenia jest niski, lub czasami nie istnieje w przypadku dwukołowca. A potem, oczywiście, nie ma więcej zmartwień parkingowych, ponieważ parkowanie roweru jest bezpłatne.

Podczas gdy cena paliwa jest w centrum debaty, coraz więcej konsumentów chce wsiąść na swoje rowery, aby zostawić swoje samochody w garażu. Niektórzy posuną się nawet tak daleko, że porzucą swój samochód na stałe, gdy wydaje się im przestarzały, gdy rozwiązań, które go zastąpią, jest wiele.

Jedną z alternatyw jest oczywiście stary dobry tradycyjny rower, który wystarczy dla bardziej aktywnych wśród nas. Dla innych, którzy wolą pomocną dłoń – lub nogę-rowery elektryczne są dobrą alternatywą i są bardziej popularne niż kiedykolwiek. Jedyny problem? W przypadku rowerów elektrycznych najwyższej klasy ludzie powinni być gotowi do rozstania za kilka tysięcy euro.

Ale może być rozwiązanie, które pasuje do wszystkich w postaci roweru firmowego.

Zapomnij o samochodzie firmowym, teraz jest to rower firmowy, który jest oferowany przez wiele firm jako atut pracy. Coraz więcej pracodawców oferuje swoim pracownikom rowery firmowe, z czego wynikają liczne korzyści. Przede wszystkim jest to świetny sposób na to, aby Twoi pracownicy pracowali na czas i w formie, ponieważ są zaangażowani w aktywność fizyczną, a nie siedzieli w korkach. Jest to również dobry sposób na łatwe osiągnięcie celów klimatycznych firmy. I oczywiście koszty tej „usługi” można odliczyć w 100%. Podatki szybko przystosowały się również do tego odrodzenia popularności roweru, oferując pracodawcom i pracownikom korzyści finansowe, które nie podlegają żadnemu opodatkowaniu, o ile rower jest używany do pracy.

Firmy coraz częściej przyglądają się wielu opcjom leasingu rowerów dla swoich pracowników, od rowerów wyścigowych po bardzo modny rower towarowy i składane modele, które można zabrać wszędzie.

W większości firm leasingowych można zdecydować się na umowę tylko na rower lub dodać konserwację, naprawy (z pomocą w razie awarii i rower zastępczy) i polisy ubezpieczeniowe. Czas trwania najmu wynosi zazwyczaj 36 miesięcy i ponownie, podobnie jak w przypadku podobnych umów dotyczących samochodów, użytkownik ma możliwość na koniec umowy odkupienia roweru po bardzo atrakcyjnej cenie.

Krótko mówiąc, jeśli chcesz zrezygnować z samochodu, aby wsiąść na rower, ale nie jesteś gotowy zainwestować kilka tysięcy euro w wysokiej jakości (Elektryczny) model, istnieje wiele rozwiązań.

You may also like...

Dodaj komentarz