Rodzina

7 sposobów na grę w Klasy wewnątrz lub Na Zewnątrz

Prawie każdy słyszał o klasycznej grze klasycznych klas. Zachowaj tę ponadczasową aktywność świeżą i zabawną dzięki kilku ciekawym ujęciom w oryginalnej wersji. Kto by pomyślał, że istnieje tak wiele sposobów, aby grać w tę popularną grę?

Historia klasy
Klasy istnieją od setek lat (a może nawet od wielu innych), a pierwsze nagranie gry miało miejsce w 1677 roku. Oznacza to, że gra w klasy jest jedną z najstarszych gier na placu zabaw. Historia tego, jak powstały klasy, jest trochę tajemnicza, ponieważ istnieje kilka teorii na temat tego, jak faworyt placu zabaw zaczął swoją przygodę. Niektórzy teoretycy uważają, że starożytni Rzymianie po raz pierwszy wymyślił grę jako środek do lepszego szkolenia ich zaciętej armii. Inni wskazują na Chińczyków, mówiąc, że to im powinniśmy podziękować za tę zabawną grę.

Podstawowe zasady klasycznych klas
Niezależnie od tego, jaką odmianę grasz, zasady gry w klasie pozostają dość podobne.

Przed rozpoczęciem gry w klasy, trzeba skonfigurować sąd. Można to zrobić na wiele zabawnych i interesujących sposobów, ale tradycyjnie sąd wygląda tak:
Kwadrat pierwszy jest narysowany, a Numer jeden jest zapisany w przestrzeni.
Do kwadratu pierwszego dołączone są kwadraty dwa i trzy. Te kwadraty siedzą obok siebie.
Kwadrat czwarty znajduje się na szczycie 2 i 3.
Kwadraty 5 i 6 łączą się z kwadratem 4 i są ponownie rysowane obok siebie.
Kwadrat 7 jest wylosowany na szczycie 5 i 6.
Kwadraty 8 i 9 są rysowane na szczycie kwadratu 7.
Kwadrat dziesiąty w końcu siedzi na szczycie ósmej i dziewiątej.
Gracz rzuca mały kamień lub monetę w pierwsze koło lub kwadrat na boisku klasy. Obiekt, zwany także znacznikiem, musi wylądować w pełni w pierwszej przestrzeni, aby gracz mógł kontynuować.
Gracz następnie przeskakuje przez koła lub kwadraty bez dotykania linii lub wchodzenia w przestrzeń, w której znajduje się obiekt.
Gdy gracz przeskoczy (na jednej nodze, jeśli koło lub kwadrat stoi sam, lub na obu nóżkach, jeśli są dwa koła lub kwadraty obok siebie) aż do dziesiątej przestrzeni, odwróci się i powtórzy proces skakania do tyłu na początku.
W drodze powrotnej gracz musi zatrzymać się przed placem z obiektem w nim, schylić się, odzyskać obiekt bez wchodzenia w plac obiektu, a następnie kontynuować start, nigdy nie tracąc równowagi.
Następny gracz powtarza proces, ale musi wrzucić obiekt na drugi kwadrat.
Trzecia osoba ponownie powtarza proces, ale wrzuci obiekt do trzeciego kwadratu.
Gracz traci swoją kolejkę, jeśli:
Wrzuć obiekt w niewłaściwy kwadrat
step on a line
stracić równowagę i umieścić drugą stopę w dół w jednym okręgu lub placu, lub schylić się, aby odzyskać równowagę z ich strony
Panna skacząca w kwadracie
Jeśli gracz straci swoją turę, musi powtórzyć kwadrat, w którym był wcześniej w następnej turze. Na przykład, jeśli gracz rzuca obiekt w kwadrat trzeci, ale kroczy po linii podczas swojej sekwencji Skakania, to w następnej turze musi ponownie rzucić obiekt w kwadrat trzeci i spróbować zakończyć sekwencję skakania w całości. Dopiero wtedy mogą przejść do czwartego kwadratu przy następnej próbie.
Prowadzenie punktacji w klasie
Nie ma „punktacji” w klasach, ale zwycięzca zostaje określony. Osoba, która może wrzucić obiekt we wszystkie dziesięć pól lub okręgów i przeskoczyć sekwencję, jest zwycięzcą gry. Jeśli grasz z wieloma osobami, może to być intensywne, ponieważ większość graczy znajdzie sposób na utratę swojej tury w pewnym momencie. Gra staje się wyzwaniem równowagi i dokładności, jak osoba, która zasadniczo sprawia, że najmniej błędów rzucanie i skakanie jest koronowany zwycięzca gry, ponieważ będzie zakończyć się przez wszystkie dziesięć pól najszybciej.

Jak grać w klasy w pomieszczeniu
Klasy są znane jako plac zabaw lub gra uliczna, ale jeśli masz przestrzeń wewnątrz, możesz wziąć grę od razu do środka i uzyskać dzieciom mnóstwo aktywności, gdy nie mogą zrobić Tego Na Zewnątrz.

Wymień kredę na taśmę
Jednym ze sposobów gry w środku jest rezygnacja z kredki tradycyjnie używanej do narysowania kortu na betonie. Zamiast tego wykonaj kwadraty za pomocą taśmy malarskiej lub taśmy maskującej. Korytarze tworzą świetne miejsca do gry w klasy, a większość marek taśm malarskich będzie nawet przyklejać się do dywanu, jeśli w domu nie ma dużych powierzchni twardych podłóg.

Stwórz eklektyczny dwór z przedmiotami codziennego użytku
Jeśli nie masz taśmy, Zbierz Materiały, aby stworzyć niezwykły sąd klasy w swoim domu. Przynieś kilka hula-hoopów w pomieszczeniu, użyj próbki lub dwóch z filcu lub tkaniny i znajdź sznurek lub przędzę, które można wiązać na końcach i manipulować w koła, trójkąty lub kwadraty, aby stworzyć dziko wyglądający sąd klasy. Możesz używać dowolnych kształtów i składać pudełka w dowolny sposób, tak długo, jak możesz dostać się z jednej strony na drugą, i tak długo, jak jest co najmniej dziesięć przestrzeni do skakania i wychodzenia.

Kup matę do klasy
Jeśli masz pod ręką kartę kredytową, możesz udać się do sklepów internetowych, takich jak Amazon i kupić dywan klasy lub matę klasy do użytku w pomieszczeniach. Istnieje mnóstwo wzorów, z których jeden z pewnością pasuje do przestrzeni Twojego domu, a także Twojego budżetu.

Folia Bąbelkowa Klasy
Dzieci uwielbiają folię bąbelkową. Jeśli masz mnóstwo tego leżącego, nie służącego żadnemu celowi, wytnij z niego prostokąty i kwadraty i użyj ich na boisku w klasie. Używając czarnego markera Sharpie, napisz cyfry 1-10 na każdym wyciętym kawałku folii bąbelkowej. Ułóż kwadraty folii bąbelkowej w kształcie sądu i baw się podczas popping!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.